“10 Mayıs Sağlık için Hareket Et Günü” Etkinlikleri İllerimizde Hızla Devam Ediyor…

Toplumun bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek ve böylece ülkemizde hareketsizliğe bağlı hastalıkların görülme sıklığını azaltmak amacıyla Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı hazırlanmıştır. Geniş tabanlı ve çok sektörlü bir yaklaşımı benimseyen Program ile ilgili Başbakanlık Genelgesi 29.09.2010 tarih ve 27714 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Plandaki aktiviteler içerisinde toplumda fiziksel aktivitenin önemi ve sağlık üzerine etkileri hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla fiziksel aktivite ile ilgili özel günlerin kutlanması da yer almaktadır.
 
10 Mayıs Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek ve fiziksel aktivitenin yararlarını savunmak, yaşamın her alanında ve her yerde (okul, ev, işyeri) toplum genelinde fiziksel aktiviteye katılımı arttırmak, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için “10 Mayıs Sağlık için Hareket Et Günü” olarak belirlenmiştir.
 
Bu kapsamda İllerimizde Kulübümüz  Şube Başkanlıkları koordinasyonunda “10 Mayıs Sağlık için Hareket Et Günü” etkinlikleri hızla devam ediyor...
 
Başkanımız Gürdal Gümüş  de bu hareketli güne Ordu’da Geleneksel Mas Güreşi ile destek verdi.        
 
 
 
Bizde ASP Spor Kulübü olarak “Sağlıklı bir yaşam için harekete geçin”  diyor ve bu günü destekliyoruz. 


Sonraki Sayfa: “Yetişkin Gençler Bocce Ligi” Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’nın Katılımlarıyla Düzenlenen Törenle Start Verdi….

Önceki Sayfa : "Milletin Çocukları 15 Temmuz Ruhunu Yaşatacak" KAYAK PROJESİ