Afyonkarahisar AÇSH İl Müdürlüğü Bünyesinde Kalan ASP GSK Lisanslı Halter Sporcularımızdan Gururlandıran Başarı

31 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında Nevşehir ilinde yapılan U15 ve Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına #Afyonkarahisar Asp Gençlik ve Spor Kulübümüz 6 sporcu ile katılmıştır.

Şampiyonanın ilk gününde podyuma çıkan Hasan Sait EMREM U15 67 sikletinde koparmada 50 kg silkmede 65 kg kaldırarak ilk 10 a girmeye hak kazanmıştır.  Şampiyonanın ilk gününde podyuma çıkan diğer sporcumuz Abdulkadir AYTEKİN U15 61 kg sikletinde koparmada 65 kg silkmede 85 kg kaldırarak ilk 10 girmeye hak kazanmıştır.

Şampiyonanın ikinci gününde podyuma çıkan Gülsüm ÇAKMAK U15 59 kg sikletinde koparmada 37 kg silkmede 50 kg kaldırarak 5. olurken aynı siklette yarışan bir diğer sporcumuz Tuğçe SARKIN koparmada 53 kg silkmede 70 kg kaldırarak Türkiye 2. si olmaya hak kazanmış ve hepimizi gururlandırmıştır.

Şampiyonanın üçüncü gününde podyuma çıkan Emin ÖLMEZ U15 73 kg sikletinde koparmada 76 kg silkmede 91 kg kaldırarak 5. olmuştur.

Şampiyonanın son gününde podyuma çıkan Ramazan YAMAN U17 96 sikletinde koparmada 105 kg silkmede 134 kg kaldırarak Türkiye Şampiyonu olarak Kulübümüzü ve Bakanlığımızı en iyi şekilde temsil etmiş hepimizi gururlandırmıştır.

Ayrıca Tuğçe SARKIN ve Ramazan YAMAN 2019 Ekim ayında İsrail'de yapılacak olan U15 ve Yıldızlar Avrupa Şampiyonası için Milli takım kampına girmeye hak kazanmıştır.

Sporcularımız en iyi şekilde yarışarak 1 altın ve 1 gümüş madalyayla ile şampiyonayı tamamlamış ve geleceğe umutla bakmamızı sağlamışlardır.

Sporcularımızın yetişmesinde çok büyük emekleri olan Afyonkarahisar AÇSH İl Müdürü/ASP GSK Genel Başkan Yardımcısı Zekai İNAN, antrenör Abdülrezzak AVCI ile idarecilere teşekkür ediyoruz, sporcularımızı yürekten kutluyoruz.