Ağrı ASP Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımına Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ödül

Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından davet edilen Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü Genel Başkan Yardımcısı, kulüp şube başkanı, antrenörleri ve kadın sporcuları ile birlikte bu törene iştirak etti.

 

Tören’de Cumhurbaşkanı’nın ilgi odağı haline gelen ASP Gençlik ve Spor Kadın Futbol Takımı, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın elinden başarı plaketi aldı.

 

Genel Başkan Yardımcısı Hakan AYDIN, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ekonomik yoksunluk içinde bulunan çocuklarımız ve terör mağduru ailelerimizin çocuklarının sosyal entegrasyonunu spor aracılığıyla tekrar inşa etmek ve bozulan sosyal dokunun yeniden yapılanmasıyla ilgili sporu bir araç olarak kullanmak temel hedefimizdir.

 

Türkiye'deki tek bayan futbol takımımız ASP Gençlik ve Spor Kulübü Ağrı Kız Futbol Takımı. Ağrı'da çok büyük bir başarıya imza atıyor. Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen törende de 'Yılın Bayan Futbol Takımı' dalında ödüle layık görüldü.

Sporcu kızlarımız eksenin de tüm Türkiye'ye Ağrı’dan örnek olacak bir başarı hikayesi çıkıyor diye düşünüyoruz. Spor konusunda hassasiyetini bildiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın bu takdirleri bizleri onurlandırdı. Önümüzdeki süreçte de takımımız ve spor kulübümüz için bir motivasyon kaynağı oldu" değerlendirmesinde bulundu.