Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü(ASP GSK) Genel Başkanı Hakan AYDIN Oldu

 

Türkiye genelinde tüm dezavantajlı bireylere yönelik spor ve sanat faaliyetleri yürüten ve Dünya, Avrupa ve Türkiye Şampiyonluklarında birçok başarıya imza atan Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü’nün 15.12.2019 tarihinde yapılan seçimli olağan genel kurulu neticesinde Genel Başkanı olarak görev yapan Sayın Özcan GÜL 02 Haziran 2019 tarihinde Ramazan Bayramı için memleketine giderken geçirmiş olduğu trafik kazası neticesinde vefat etmişti.

 

ASP GSK Genel Başkanı Özcan GÜL ün vefatı nedeniyle yapılan yönetim kurulu toplantısı neticesinde Genel Başkanlığa Genel Başkan Yardımcısı görevini yürüten Hakan AYDIN seçildi.

 

Hakan AYDIN, Genel Başkan olarak yaptığı konuşmasında; “ASP Gençlik ve Spor Kulübümüz 81 il ve 6 ilçede toplam 48 farklı spor branşında faaliyetler yürüten, 9847 lisanslı sporcusuyla Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında derece elde eden bir spor kulübünün ötesinde ülkemizin en önemli sosyal girişim hareketidir. Başta Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, MEB ve Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere farklı kamu kurumları, üniversiteler ve spor federasyonlarıyla işbirliği halinde yaptığımız çalışmalar kamu-sivil toplum kuruluşu anlamında sporda örnek birer yönetişim modelidir.

 

Türkiye’de sosyal hizmet ve spor alanında en anlamlı ve başarılı işlere imza atan bir sivil toplum kuruluşu olarak üzerimize yüklenen vazifenin farkındayız. Spor, sanat ve gençlik faaliyetleri yoluyla öncelikle hizmet verdiği hassas kesimlere yönelik rehabilitasyon, akabinde milli ve manevi değerlerine bağlı sporcu yetiştirilmesini ve milli takımlarımıza destek olmayı kendine amaç edinen Kulübümüz sosyal meselelere göstermiş olduğu duyarlılık aynı kararlılıkta devam edecektir.

 

Ülkemizin son 15 yılda bilhassa sosyal politikalar, spor ve çalışma sahalarında elde ettiği kazanımları spor yoluyla bir üst noktaya taşıma hedeflerine öncülük eden Kulübümüz kurumsal bakım ve özel eğitim politikalarına farklı bir boyut kazandırmıştır.

 

Nitekim “sporda çocuk koruma” ve “spor sosyal hizmeti” gibi kavramlarla ülkemizi tanıştıran Kulübümüz, Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği, ülkemizin kısa, orta ve uzun vadeli vizyon hedeflerine katkı sağlamak üzere tüm potansiyelimizi kullanacak ve her daim milli bir duruş ortaya koyacağız. Dün olduğu gibi bundan sonra da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı gibi bakanlıklarımızın kamu politikalarını destekleyici, kamu ve yerel yönetimlerimizle işbirliği halinde yürüteceğimiz çalışmalarla dezavantajlı kesimlere yönelik hizmet üretmek için çalışacağız.

 

Bu vesileyle bizlere sadece desteklerini değil gönüllerini de açan başta Sayın Bakanlarımıza, Bakan Yardımcılarımıza, Genel Müdürlerimize, 81 il de bulunan Şube Başkanlarımıza ve özverili çalışmaları nedeniyle antrenör ve beden eğitimi öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” Dedi.