Amatör Spor Kulüpleri Haftasında Başarılarımız Ödüllendirildi...

Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Amatör Spor Kulüpleri Haftası etkinliklerine; Edirne Valisi Günay ÖZDEMİR, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ ve İl Müdür Yardımcısı aynı zamanda Edirne Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sebahattin BİLGİÇ, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür V. Zekeriya BAYRAK, Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetimi, Edirne’de farklı branşlarda faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüpleri Başkanları ile Kulüp Sporcuları katılım sağladı.

Edirne Valisi Günay Özdemir, yaptığı konuşmada; Edirne'nin eğitimde olduğu gibi sportif faaliyetlerde de Türkiye'nin en önde gelen şehirlerinden biri olduğunu belirtti. Okul sporları ve amatör sporlar konusunda çok başarılı olduklarını anlatan Vali Özdemir, kentte 100'e yakın amatör spor kulübünün olduğunu aktardı. Valilik, özel idare ve belediyenin amatör spor kulüplerine ciddi destekler sağladıklarını vurgulayan Özdemir, spora yapılan yatırımın fazlasıyla karşılığını aldığını anlattı.
 
Vali Özdemir, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Lisanslı Oyuncuları olan Edirne Huzurevi ve Uzunköprü Süleybe-Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Bocce Takımlarının da eleme gruplarında derece yaparak, Türkiye şampiyonasına katılacağını belirterek, sporcuları tebrik etti.

Edirne Valimiz Günay ÖZDEMİR’in yanı sıra Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Bilgin ÖZBAŞ, İl Müdür Yardımcımız ve aynı zamanda Edirne Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sebahattin BİLGİÇ; 2017 yılında yerel, ulusal ve uluslararası alanda başarı sağlayan kulüplere ve sporculara plaket takdim etti.
Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, son yıllarda gösterdiği üstün başarılarından dolayı Bedensel Engelli Milli Yüzücümüz Özge ÜSTÜN’e başarı plaketini vererek, “bundan sonraki spor yaşantında başarılar diliyorum, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak her zaman yanındayız” dedi.

Düzenlenen etkinlikte; Marmara bölgesi birinciliği yaşayan;  Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Edirne Huzurevi ve Uzunköprü Süleybe Şefik ÖZTÜRK Huzurevi Bocce Takımlarımız adına başarı plaketi almanın yanı sıra, Halter branşında lisanslı sporcumuz Ayşenur KORUBEY’i 2017 yılında gösterdiği başarılara istinaden, plaketini almış oldu.
 
Sonraki Sayfa: Muğla'da Satranç Şenliği...

Önceki Sayfa : Yetişkin Gençler Bocce Şampiyonası Muhteşem Bir Açılışla Başladı...