AYDIN AÇSH İl Müdürlüğü Tarafından Sosyo-ekonomik Destek Verilen Kız Kardeşlerden Sporda Gururlandıran Başarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “81 ile yayın, Anadolu’da ülkemizin genç yeteneklerini keşfedin, devletin şefkatini taşıyın” talimatıyla başlatılan Okula Destek Projesi, gençlerin hayatını değiştirdi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca uygulanan proje sayesinde Türkiye artık çok çeşitli alanlarda uluslararası müsabakalara başarılı gençler gönderiyor.
Milli sporcularımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın “Sosyo-ekonomik Destek” ve “Okula Destek Projesi” yle dövüş ve savunma sporu Muay Thai’de dereceden dereceye koşuyor. Birçok madalya alan Nefise, Fadime ve Sudenur Atalay şimdi Avrupa Kupası ve Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecekler.
Atalay kardeşlerin en büyüğü Nefise’nin, Wushu-Kung Fu Uluslararası Milli İrade Şampiyonası 3’üncülüğü, Muay Thai Gençler Dünya 2’inciliği, Kickboks Uluslararası Avrupa 2’inciliği gibi kazandığı pek çok derecesi bulunuyor. Nefise ayrıca Kickboks Türkiye şampiyonluğunu da elinde bulunduruyor.
Ortanca kardeş Fadime ise Wushi Türkiye şampiyonu olduğu gibi Muay Thai Türkiye şampiyonu. Kardeşlerin en küçüğü olan Sudenur’un Muay Thai Avrupa Kupası 2’inciliği ve Wushu-Muay Thai Türkiye derecesi bulunuyor.
Kaynak: https://www.yenisafak.com/spor/3-kiz-kardesin-buyuk-basarisi-3501009