“BUZ DEVRİ EĞİTİM PROGRAMI” KAPANIŞ TURNUVASI İLE SONA ERDİ

ASP Gençlik ve Spor Kulübümüz ile Türkiye  Buz Federasyonunun, ‘Buz Devri Başlıyor’ sloganıyla başlattığı eğitim programı Erzurum’da  düzenlenen törenle   sona erdi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa ; Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, Vali Yardımcısı Ayhan Terzi, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Kulüp Başkanımız Gürdal Gümüş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, Genel Koordinatörümüz Özcan GÜL, antrenörler ve vatandaşlar katıldı.

İstanbul, Kocaeli, Erzurum, Samsun, Bursa ve Ankara’dan korunma ve bakım altında bulunan  toplam 100 çocuğun kamp yaptığı Erzurum’da; çocuklara antrenörleri eşliğinde temel kayma, sopa, şut ve pas teknikleri öğretildi.

ASP Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Gürdal Gümüş,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesindeki spor kulübünün 2 yıl önce hayata geçirildiğini ve 81 ilde faaliyet gösterdiğini söyledi.
Gümüş, eğitim projesinin ilk ayağını Ankara'da gerçekleştirdiklerini belirterek, "Ankara dışında Erzurum, Bursa, Kocaeli ve Samsun'da bu projemizi devam ettiriyoruz. Buralarda eğitilmiş çocuklarımızı buzun ana yurdu Erzurum'da 7 günlük kampa aldık. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle birlikte Kredi Yurtlar Kurumundan da aldığımız konaklama izni ve tesislerden yararlanmak suretiyle yaklaşık 107 çocuğumuz burada eğitime aldık. Kampın son gününde çocuklarımızın kendi aralarında yaptığı müsabakalarla kapanış töreni yapıyoruz. Şu anda 10 aylık sürede performansı en yüksek seviyede olan sporcular yetiştirmiş durumdayız." diye konuştu.

Sporun her bireyin hayatında olması gerektiğini vurgulayan Gümüş, şu ifadeleri kullandı:
"Devletin koruması altındaki çocukların yetiştirilmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız önemli adımlar atıyor. Bunun en önemli faktörlerinden biri de spordur. Bizim de hedefimiz çocukların sporu hayatlarının bir parçası haline getirmelerini sağlamak. Çocuklar burada kardeşlik bağlarını da güçlendiriyor. Hem görsel hem duyusal gelişimler sağladık. Hatta çocuklar bunu bir kere daha yapmamız için bize talepte bulunuyor. Bizler onlar için varız ve olmaya da devam edeceğiz. Federasyon ile yaptığımız ortaklık ile milli sporcular da yetiştireceğiz. Bizim buradaki ana hedefimiz Türk sporuna hizmet etmektir."
 
Hokey okulu sistemiyle istasyonlara ayrılarak eş zamanlı farklı eğitimlerin düzenlendiği programda, minik sporculara ayrıca saha içerisinde uyulması gereken önemli kurallarda aktarıldı.
8-13 yaş arası 100 çocuğun eğitim gördüğü programın kapanış turnuvası da oldukça renkli geçti.
3 binlik Buz Hokey salonunda düzenlenen program öncesinde çocuklar ellerinde ‘Arakan’da yaşanan zulme son. Çocuklar ölmesin’ yazılı pankartla buz pistine çıktı. Arakan’da yaşanan zulme dikkat çeken çocuklara vatandaşlar, alkışlarla destek verdi.

Tören sonunda, Vali Seyfettin Azizoğlu ve protokol genç sporculara madalyalarını takarak, toplu şekilde objektiflere poz verdi.


Sonraki Sayfa: Buz Devri Başlıyor...

Önceki Sayfa : Muğla'da Satranç Şenliği...