Muğla'da Satranç Şenliği...

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile Fethiye Şubemiz işbirliği ile "Biz Bir  Aileyiz" sloganıyla sevgi evleri ve huzurevinde kalanlar ile burada çalışan personelin katıldığı satranç şenliği düzenledi.

 Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde düzenlen şenlikte, yaşlılarla gençlerin karşılaşması ilgi çekti.

Genel Başkanımız  Gürdal Gümüş,  Bakanlığımızın 7'den 77'ye herkese hizmet veren kurum olduğunu, kişilerin rehabilitasyon süreçlerine katkıda bulunma düşüncesiyle hareket ettiklerini söyledi.

"Biz bir aileyiz" sloganıyla, engelli, engelsiz, yaşlı, genç ve çalışanların katıldığı muhteşem bir organizasyon gerçekleştirdiklerini ifade eden Gümüş, "Önümüzdeki dönemde de bu gibi projelere imza atmaya hazırlanıyoruz. Rehabilatsyon süreçlerinde sporun çok önemli olduğunu bilen bir kurumuz. Bu çerçevede bu organizasyonu bir şenlik havasında gerçekleştirdik." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu ise etkinlikte amacın kaynaşmayı sağlamak olduğunu dile getirdi.

Engelli bir çocuk ile sevgi evlerinde kalan bir çocuğun karşılaştığını anlatan İlkay, "Engelli öğrencimize 'Kim kazansın?' diye sorduğumuzda 'Dostluk kazansın' cevabını aldık. Demek ki biz bu çocukları topluma kazandırma yolunda güzel adımlar atmışız. Centilmence bir yarışma oldu. Yine bir ninemiz torunu yaşındaki bir çocukla karşılaştı. Çok güzel tablo oluştu." diye konuştu.
 


Sonraki Sayfa: “BUZ DEVRİ EĞİTİM PROGRAMI” KAPANIŞ TURNUVASI İLE SONA ERDİ

Önceki Sayfa : Amatör Spor Kulüpleri Haftasında Başarılarımız Ödüllendirildi...