“Yetişkin Gençler Bocce Ligi” Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’nın Katılımlarıyla Düzenlenen Törenle Start Verdi….

Yetişkin Gençler Bocce”Ligi Sayın Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımlarıyla bugun ( 03.05.2017) tarihinde Ankara’da Çubuk Abidin Yılmaz  Huzurevinde düzenlenen  törenle Ülke genelinde  başladı.

Geniş bir katılımla gerçekleşen açılış töreni Saray Engelsiz Yaşam Merkezi Mehteran Takımının gösterisi ile başladı. Ardından  "Yetişkin Gençler Bocce Ligi"nin ilk karşılaşması yapıldı.

Bakan Sayan Kaya, “Yaşlılarımızın hem psikolojik hem fiziksel açıdan sağlıklarını koruyarak hayatlarını idame ettirmeleri için farklı farklı spor faaliyetleri gerçekleştiriyoruz, bocce de bunlardan biri." dedi.

Kaya,  konuşmasında, yaşlıların baş tacı olduğunu, onların sağlıklı ve huzurlu şekilde yaşamlarını devam ettirmeleri için gerekli tüm gayretin gösterildiğini belirtti.
Bakanlık strateji planlarında "aktif yaşlanma" başlığı altında çalışmalarının bulunduğunu ifade eden Kaya, "Bu kapsamda huzurevlerimizde bir çok fiziksel aktiviteyi gerçekleştiriyoruz. Bocce, yaşlıların sağlığına zarar vermemesi dolayısıyla sakatlanma riski olmayan bir spor ve aktif dinlenmeyi sağlaması amacıyla yaşlılar için en uygun sporlardan bir tanesi." diye konuştu.Kulübümüz  ve  Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu ile bir çalışma başlattıklarını anlatan Kaya, Bakanlık kuruluşlarından 120 personele federasyonun eğitim verdiğini söyledi.

Kaya, 2016 Şubat ayından itibaren huzurevlerinde Bocce etkinliklerinin başlatıldığını, huzurevlerinde Nisan ayında düzenlenen bocce yarışmasında başarılı sonuçlar elde edildiğini aktardı 

Bursa huzurevinden yaşlılarımızın , Avrupa'da Türkiye'yi temsil ettiğini anlatan Kaya, "Dünyada bir ilk olarak bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gençlik ve Spor Kulübü ile birlikte yetişkinler bocce ligini başlatıyoruz. 45 farklı ilden 78 huzurevimizden 700 yaşlımız var." bilgisini verdi.

Kaya, boccenin çok keyifli bir spor olduğunu, yaşlıların hem sosyalleştiklerini hem de sağlıklı şekilde yaşlanma sürecini geçirdiklerini vurguladı.

Final maçının ekim ayında yapılacağını hatırlatan Kaya, yaşlıların çok başarılı olacağını, final ligi sonunda da Avrupa'daki şampiyonalara ülkeyi temsilen katılacağına inandığını dile getirdi.

Kaya, Bocce Bowling ve Dart Federasyonuna verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
Bocce karşılaşması öncesi atış yapan Kaya, atışının başarılı olmadığını ama kısa bir eğitimle başarılı olabileceğini düşündüğünü söyledi.

 Açılışın ardından Eskişehir, Ankara, Afyon ve Kırşehir huzurevi takımlarının müsabakaları yapıldı.

Kulübümüz ve  Türkiye Bocce Bowling ve Dart federasyonu işbirliği ile   Bakanlığımız ana hizmet politikalarından Aktif Yaşlanma hedefine uygun olarak başlatılan bocce ligi Ülke genelinde yaşlılarımız ve çalışan personel üzerinde büyük bir heyecan yarattı. 

Bocce Ligi  ekim ayında düzenlenecek Türkiye şampiyonaları final müsabakaları ile devam edecek. Şampiyon olan takımın ülkemizi ve Bakanlığımızı temsilen Avrupa Şampiyonası'na katılmasıyla lig tamamlanmış olacak.

  http://www.haberler.com/yetiskin-gencler-bocce-ligi-start-aldi-9572803-haberi/
 

http://www.star.com.tr/yerel-haberler/yaslilar-bocce-ile-aktif-yaslaniyor-80687

https://www.youtube.com/results?search_query=yeti%C5%9Fkin+gen%C3%A7ler+bocce+

http://www.haberler.com/yetiskin-gencler-bocce-ligi-start-aldi-9572803-haberi/


Sonraki Sayfa: Ordu’dan Güreşte Onur Arar Ülkemizi Temsil Etti…

Önceki Sayfa : “10 Mayıs Sağlık için Hareket Et Günü” Etkinlikleri İllerimizde Hızla Devam Ediyor…